Rugsėjo mėnesio veiklos bibliotekoje

2019 08 26

Geriausias metas, žinoma, ruduo.
Spalvų kontrastai – lyg smagiuos paveiksluos.
Kiek aukso nebyliuos tarpežerių languos
Ir kiek nedaug po šitą auksą vaikšto. (Petras Panavas).

Kviečiame ir toliau aktyviai lankytis bibliotekoje, domėtis literatūros parodomis ir renginiais, skaityti ir aktyviai leisti laiką. Programa pildoma.

VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE:

Kiekvieną antradienį nuo 14 val. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje projekto „Šiuolaikinė biblioterapija – socialinei atskirčiai mažinti“ Pramogų biblioteka kūrybiniai užsiėmimai. Kiekvieną ketvirtadienį nuo 14 val. dėmesio ir koncentracijos ugdymosi laboratorijos užsiėmimai.

Kiekvieną trečiadienį 10–19 val. Viešojoje bibliotekoje Šeimos diena. Siūlomos veiklos dideliems ir mažiems: įvairūs stalo žaidimai, virtualiosios realybės akiniai ir dviratis, KINECT judesio viktorinos, 3D kinas.

Vaikų literatūros skyriuje siūlomos edukacinės programos:
„Skirtukas – knygos draugas“, „Zarasai raštuose ir interaktyviai“, „Dusetų krašto turtai“, „Vaikai, Mikutis ir Vaižgantas“; ekskursija „Bibliotekos erdvės ir paslaugos vaikams“. Informacijos teirautis ir registruotis tel. nr. 8 645 71973, el. p.: zinacer@gmail.com

Vaikų literatūros skyriuje literatūros paroda naujiems mokslo metams „Vėl rugsėjo varpelis“.

Vaikų literatūros skyriuje literatūros paroda rašytojui Juozui Tumui Vaižgantui – 150.

Vaikų literatūros skyriuje literatūros paroda rašytojai Rebekai Unai (tikr.Jurga Šalaševičiūtė) – 40.

Vaikų literatūros skyriuje literatūros paroda „Nepamirštamų personažų takais“ Amerikiečių rašytojui James Fenimore Cooper‘iui – 230.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje literatūros paroda „Neužmirštamas Vaižgantas“ – lietuvių literatūros klasiko, prozininko, literatūros istoriko ir kritiko, publicisto Juozo Tumo-Vaižganto metams.

PADALINIUOSE:
Literatūros ir dokumentų parodos, literatūrinės popietės:

Rugsėjo 1 d. Samanių bibliotekoje literatūros paroda „Neužmirštamas Vaižgantas“.

Rugsėjo 2–28 d. Šniukštų bibliotekoje literatūros paroda „Mylėdamas Lietuvą, myliu Laisvę, kurią tegali man laiduoti nepriklausoma šalis, mano Tėvynė“. Lietuvių literatūros klasiko Juozo Tumo- Vaižganto 150-osioms metinėms paminėti.

Rugsėjo 3-30 d. Degučių bibliotekoje literatūros paroda „J.Tumas-Vaižgantas – ekscentriškas kaunietis, pavėlavęs tapti signataru“.

Rugsėjo 6–28 d. Antazavės bibliotekoje literatūros paroda „Kažkas turėtų būti”, rašytojo Jono Mačiukevičiaus 80-osioms gimimo metinėms paminėti.

Rugsėjo 10 d. 16 val. Salako bibliotekoje literatūros valandėlė „Mano smagiausia vasaros knyga“- skaitymo skatinimo programos apibendrinimas.

Rugsėjo 10–28 d. Imbrado bibliotekoje dokumentų paroda „Žemės ir prigimties jėgų poetas“ – klasiko, prozininko, literatūros istoriko, kritiko, publicisto Juozo Tumo-Vaižganto 150-osios gimimo metinės.

Rugsėjo 12 d. Antalieptės bibliotekoje puokščių ir gėlių kompozicijų paroda „Rudens kuprinė“.

Rugsėjo 17–30 d. Degučių bibliotekoje literatūros paroda „Ruduo knygų viršeliuose”.

Rugsėjo 18 d. Avilių bibliotekoje literatūros paroda ir garsiniai skaitymai 2019 – rašytojo Juozo Tumo – Vaižganto metai. „Lietuviškos visuomenės tarnas”.

Rugsėjo 20 d. Suvieko bibliotekoje literatūros paroda „Vaikščiojanti šviesa” skirta rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto 150 metinėms paminėti.

Rugsėjo 20 d. 15 val. Turmanto bibliotekoje literatūros popietė „Lietuvių prozos kryžkelėje“
Juozo Tumo-Vaižganto jubiliejų paminėti.

Rugsėjo 20 d. Antalieptės bibliotekoje literatūros popietė „Lietuviškas žodis“, skirta lietuvių literatūros klasikui Juozui Tumui Vaižgantui prisiminti.

Rugsėjo 20 d. – lapkričio 5 d. Ligoninės bibliotekoje literatūros paroda „Vaižgantas ir epocha“, lietuvių literatūros klasiko, prozininko, literatūros istoriko ir kritiko, publicisto Juozo Tumo – Vaižganto 150-osios gimimo metinėms.

Rugsėjo 20-27 d. Smalvų bibliotekoje literatūros paroda „Laimės ieškojau kitiems, o tapau laimingas pats“.
Skirta rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto 150 gimimo metinėms paminėti

Rugsėjo 20–28 d. Salako bibliotekoje literatūros paroda „Kultūrinio gyvenimo siela“. Rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto metams ir 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Rugsėjo mėnesį Baibių bibliotekoje literatūros paroda prozininko, literatūros istoriko ir kritiko, publicisto J. Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Rugsėjo mėnesį Dusetų bibliotekoje literatūros paroda „Su aušra atbudęs” – lietuvių rašytojui Juozui Tumui Vaižgantui 150 metų.

Rugsėjo 24 d. – spalio 23 d. Ligoninės bibliotekoje literatūros paroda „Užsiplikome kavos…puodelį”. Tarptautinės kavos dienos proga.

Rugsėjo 27 d. Antalieptės bibliotekoje kraštietės Gintarės Laurikėnienės atvirukų paroda „Prisiminimai“.

Rugsėjo 17 d. 11val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje ekskursija po biblioteką „Susipažinkime“.

Rugsėjo 17 d. 13 val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje Aurimo Švedo ir Irenos Vėsaitės knygos „Gyvenimas turėtų būti“ pristatymas.

Rugsėjo 18 d. 13val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje arbatų degustacijos popietė „Skonio ir kvapo akademija“ su rašytoja, vertėja Indre Klimkaite.

Rugsėjo 19 d. 14 val. Samanių bibliotekoje popietė senjorams „Susirinkom prisiminti“.

Rugsėjo 25 d. 12 val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje „Norvegų – lietuvių patarlių“ knygos pristatymas.

Rugsėjo 25 d. 12 val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje Dusetų meno mokyklos mokinių paroda „Mes iliustruojame knygą“.

Rugsėjo 26 d. Antalieptės bibliotekoje viktorina skirta Europos kalbų dienai „Atspėk kalbą“.

Zarasų viešosios bibliotekos informacija